пʼятниця, 7 жовтня 2011 р.

Всесвітній день посмішки

World Smile Day або Всесвітній день посмішки прийнято відзначати щорічно у першу п’ятницю жовтня.
Своїм існуванням це свято зобов’язано художнику Харві Беллу. Він жив в Америці в середині 20-го століття. Його творчість нічим особливим серед його колег не виділялося. Критики вважали, що навіть після його смерті роботи цього художника навряд чи будуть заслуговувати якої-небудь уваги і будуть забуті, як зазвичай забуваються і розчиняються в часі посередні роботи посередніх художників.
Однак, в один прекрасний день 1963 року, до нього звернулися представники однієї страхової компанії з проханням придумати для них який-небудь яскравий символ, що запам’ятовується, який став би їх візитною карткою. Назва цієї страхової компанії було State Mutual Life Assurance Company of America.
Кажуть, що шляхи Господні несповідимі, так Харві, не довго думаючи вирішив запропонувати їм усміхнену жовту пику, яку користувачі інтернету більше знають, як "смайлик". Замовникам ідея сподобалася і вони прийняли його роботу, заплативши йому десь з півсотні доларів.
Коли ж справа дійшла до практичної реалізації (були зроблені значки і роздані персоналу компанії), то успіх цієї «візитки» перевершив всі їх очікування. Їхні клієнти були в захваті від такого нововведення і вже через кілька місяців було випущено більше десяти тисяч значків!
Потім ця мила пика стала з’являтися на футболках, бейсболках, конвертах, листівках, сірникових коробках. Навіть поштове відомство США випустило марку з цим символом!
Харві Белла буквально розпирало від гордості за свій геніальний твір. В одному з інтерв’ю він якось сказав: «Ніколи ще в історії людства і мистецтва не було жодної роботи, яка б, поширившись настільки широко, приносила стільки щастя, радості і задоволення. Не було нічого, зробленого так просто, але що є зрозумілим всім».
Всесвітній день посмішки відзначався вперше в 1999 році. Художник Харві Белл вважав, що цей день повинен бути присвячений гарному настрою і девізом Дня є слова: Do an act of kindness. Help one person smile.
Нагадаємо, що 19 вересня також відзначається День народження того самого «смайлика».
В 2011 році Всесвітній день посмішки припадає на 7 жовтня.
За матеріалами сайту Ділова мова

Немає коментарів:

Дописати коментар