Бувають настільки досконалі види краси
й настільки блискучого достоїнства, що люди,
торкнуті нею, обмежуються тим,
що дивляться на неї й говорять про неї.
Ж. Лабрюйер
Перед початком вистави виступила чарівна ведуча, яка розповіла нам трохи про те, що сам по собі цей театр не старий, йому всього 37 років, в той час як Большой театр в Москві почав свою історію в 1776 році. Також з її вуст нам стало відомо, що день народження балету у всьому світі прийнято рахувати 15 жовтня 1581 року. Саме цього дня у Франції на суд публіки своє творіння представив італійський балетмейстер Бальтазаріні. Його балет називався «Церцея» або «Комедійний балет королеви». А тривалість вистави складала близько п'яти годин. Починаючи з 1681 року, участь в балетних спектаклях стає доступною для жінок. До того часу танцівниками балету були лише чоловіки. Свій закінчений вигляд, як окремий вигляд мистецтва, балет отримує лише в другій половині 18-го століття завдяки сценічному новаторству французького балетмейстера Жан Жоржа Новера. Його реформи в хореографії відводили активну роль музиці, як основі для балетного спектаклю. 20-е століття ознаменувалося новаторством в літературі, музиці і танці. У балеті це новаторство виявилося в створенні танцю модерн – пластичного танцю, вільного від техніки класичної хореографії. Одним із засновників балету модерну була Айседора Дункан.
Після опитування дівчат нашого класу, «Яка ж, все-таки, частина вистави вам сподобалася більше?»-всі, як одна, відповідали, що більш всього їх вразила друга частина-модерн, тому що постановка чудова і виконавці балету – чоловіки, симпатичні, статні, високі, сильні, пластичні, як зараз кажуть «справжні мачо».
Тож хочеться висловити подяку нашим батькам, які виступали спонсорами нашого походу на таке чудове дійство. Звичайно, дуже хочеться, щоб в нашому місті було побільше культурних заходів, які б виховували нашу духовність.
Аня Мельникович
Немає коментарів:
Дописати коментар